Porsche Boxster Spyder: bez slunce to nepůjde

Kde jinde než na nadcházejícím autosalonu v Los Angeles by se mělo představit nové Porsche Boxster Spyder. Otevřený sporťák, který bude zaměřen hlavně na země s převládajícím počtem slunečných dní a klikatých okresek se do Kalifornie hodí jako papež do Vatikánu. Ale i nás ostatní potěší upravený vzhled, snížená hmotnost a vyšší výkon.

Vydáno: 6.11.2009

Porsche Boxster Spyder se tak trochu inspirovalo ikonickým Porsche 550 Spyder. Vůz s motorem uprostřed má nadzvednutou záď, povedená kola a v bílém lakování mu to náramně sluší. Pokud by přišel nečekaný deštík, je k dispozici přepracovaná střecha. Pokud je natažena, připomíná auto z dálky supersport Carrera GT.

Pod kapotou najdeme šestiválcový boxer o objemu 3,4 litru s přímým vstřikováním (z modelu Boxster S), který ale dostal 320 koní, což je o 10 víc než má Esko. V Zuffenhausenu se navíc zasadili o odtučňovací kůru. Boxster Spyder váží jen 1275 kg, což ho dělá nejlehčím Porsche na trhu.

O přenos síly na kola se postará 7stupňová dvouspojková převodovka PDK. Díky ní dokáže Porsche Boxster Spyder překonat stovku za 4,8 sekundy, maximální rychlost je 267 km/h. Přitom se jako vždy podařilo udržet spotřebu na uzdě. V kombinovaném cyklu činí 9,3 litru na 100 km.

Porsche Boxster Spyder se začne prodávat v únoru 2010. Základní cena by měla začínat na hodnotě 53.100 eur, tedy 1.365.000 korun bez DPH.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie