Porsche 928 bude. Ale až v roce 2015

O znovuzrození velkého rychlého GT s motorem vpředu, které by se mohlo opět jmenovat Porsche 928, se už mluvilo. Porsche ale nehodlá toto kupé, která má být postaveno na bázi supersedanu Porsche Panamera, uvést na trh během několika let. Máme se ho prý dočkat až spolu s příští generací Panamery, která se ukáže do roku 2015.

Vydáno: 18.7.2011

Porsche 928 (možná se bude jmenovat 929, aspoň to tedy tvrdí britský Autocar) dostane stejné motory jako Panamera a také pohon všech kol. Vedle kupé se má ale objevit i kabriolet se stejnou technikou. Takové auto by mohlo soupeřit nejen třeba s BMW řady 6, ale třeba i s modely od Aston Martinu nebo Ferrari. Cena tomu aspoň napovídat bude, protože se čeká velká přirážka k cenám základní čtyřdveřové Panamery.

Pod povrchem nového kupé a kabrioletu by se měla objevit platforma, kterou prý Porsche připravuje také pro novou generaci Bentley Continental. Ta bude poměrně flexibilní a uplatní se i na nové Panameře a možná i u dalších modelů koncernu. Tím by se mohly udržet náklady na uzdě a dalšímu „zlevnění“ by mohlo pomoci i sdílení motorů.

V souvislosti s chystaným kupé 928 unikly i zprávy o reinkarnaci desetiválcového motoru z Carrery GT, ale odhadujeme, že nic takového Porsche kvůli emisním normám a především situaci na trhu nenabídne. Zákazníci totiž přicházejí na chuť přeplňovaným motorům a spíše se dá očekávat „civilní“ verze hybridního pohonu ze supersportu Porsche 918 Spyder.

Text: Autoweb.cz: http://www.autoweb.cz/porsche-928-bude-ale-s-pristi-generaci-panamery/
Foto: archiv

Galerie