Porsche 918 Spyder se blíží, bude stát půl milionu euro

Nová stíhačka z německé stáje Porsche, která nese označení 918 Spyder, se pravděpodobně bude prodávat za půl milionu euro – tedy necelých 16 milionů  korun. S informací přišla zpravodajská agentura Bloomberg s odkazem na velmi dobře informované zdroje přímo z automobilky. Vedení německé značky ovšem zatím s žádnými oficiálními informaci o případné výrobě nového supersportu nepřišlo.

Vydáno: 13.7.2010

Spekulace o chystané výrobě přiostřil i další nezávislý zdroj z managementu Porsche, který na adresu 918 Spyder prohlásil, „…že Porsche vždy začalo vyrábět auta, která jako koncepty představuje na velkých autosalonech.“

Spyder automobilka představila na letošním salonu v Ženevě, ovšem pouze jako koncept a dalších informací ohledně tohoto unikátu se zdržela. Během výstavy ovšem obdržela přes pět set závazných žádostí o koupi, jejichž počet do dubna letošního roku rozrostl až na devět set a neutuchá. Podle posledních informací Bloomberg počet žadatelů do těchto dnů překročil hranici dvou tisíc!

Podle ozvěn z německé automobilky je pro výrobu potřeba minimálně tisíc platících. 

Porsche 918 Spyder by se mohl zdát jako pokračovatel legendárního, ačkoliv ne příliš prodávaného Porsche Carrera GT. Opak je pravdou, 918 Spyder hraje úplně jinou ligu a cpe se mezi naprostou elitu. Konkurovat by tak nejen svou cenou měl chystané nové verzi Ferrari Enzo, případnému Lamborghini Urus a překvapivě spekulovanému novému McLarenu F1, o kterém se začalo mluvit (nejedná se o MP4-12C, ale o porkačovatele legendy F1).

I proto, aby Porsche nezaspalo a udrželo si punc elitní značky se zdá výroba 918 Spyder pravděpodobná. S houstnoucím přísunem informací i množstvím objednávek, tak doufejme, že můžeme čekat vyjádření přímo z úst vedení německé značky.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie