Poohlédnutí za Autoshow: hodně lidí, málo aut

AutoshowUž potřinácté se stala Autoshow Praha významnou událostí motoristické sezóny v hlavním městě. Letošní výstava ale zanechala v návštěvnících rozporuplné pocity. Expozice se nezúčastnily některé renomované značky a když už byly k vidění luxusní automobily, tak jen z dálky.


Vydáno: 8.11.2007 

Centrální část Průmyslového paláce patřila Škodě Auto. Ač měla sama pro sebe velký prostor nedokázala ho dobře využít. Největším lákadlem se stala jednoznačně nová Škoda Fabia Combi, která udělala dobrý dojem nejen svým prostorným kufrem, ale i důmyslně vyřešeným interiérem.

K vidění byla i frankfurtská studie Fabia Scout, dvě studie Fabia Greenline a celá řada vozů se zajímavými prvky originálního příslušenství, které u obchodníků obvykle ve skutečnosti neuvidíte.

Ani podrobná prohlídka všech automobilových exponátů ale nemohla zabrat více než několik hodin a k lítosti vystavovatelů, organizátorů i návštěvníků na velké ploše nebylo až tak moc na co koukat.

Pocit z nedostatku aut nás pronásledoval prakticky celou výstavou. Převážně byly k vidění modely, které se na našem trhu vyskytují třeba dva roky. Autoshow 2007 se bohužel nezúčastnily ani některé přední automobilky, jako například Audi.

Autoshow

Skutečnu novinkou byl Vokswagen Tiguan, který předvedl skloubení kvality a elegantního designu. Bohužel ale Volkswagen neměl k dispozici žádné technické specifikace ani cenové nabídky a tak jsme mohli potěšit pouze své oči.

Sportovní vozy předvedl na svém stánku Charouz Motors (Artega, Mosler, Wiesmann a další). Poprvé v České republice vystavoval čínský sedan Brilliance BS4, který bude už od příštího roku v nabídce dovozce.

Auto Exner zase skromně představil Bentley a Lamborgini. Ale jestli si představujete jak se zblízka kocháte tímto luxusem, vidíte, jak v nich sedíte a litujete se, že jste to zmeškali, nemusíte. Vozidla stála ve velké vzdálenosti od návštěvníků. K vozům mohly pouze rozpačité hostesky. 

V posledním sále nás ale potěšily rarity z USA z šedesátých let minulého století. Z té doby si bylo možno prohlédnout jak „havrany“, tak i nablýskané Mustangy.

 

Letošní výstava v nás zanechala rozporuplné pocity, asi se nikdy nedočkáme kvalitní Autoshow jako v jiných městech světa. Doufejme ale, že se to bude zlepšovat. Snad toho v Praze bude příští rok trochu víc k vidění.

Text a foto: Veronika Peterková

Galerie