Polský supersport klepe na dveře, má značku Arrinera

Polská firma Arrinera Automotive není automobilové veřejnosti zatím příliš známá. Na své webové stránce ale zveřejnila návrh svého nového automobilu. Konkrétně se jedná o supersport, který se nápadně podobá italskému Lamborghini. Už to je pro mnohé velmi neočekávanou zprávou, ale věřte, že tím rozhodně překvapení nekončí.

Vydáno: 6.6.2011

Mladá polská firma má své sídlo v hlavním městě Varšavě. Přesto, že za sebou nemá zatím žádný koncept automobilu, jejich aktuální projekt je více než odvážný. První Arrinerou má být dvoumístný sportovní vůz s atraktivním designem a silným motorem.

Technických detailů výrobce zatím uveřejnil velmi málo. Vůz má být postaven na progresivním vysokopevnostním rámu z uhlíkových vláken, oceli a hliníku. Zajímavé křivky uhlíko-kevlarové karoserie budou ukrývat osmiválec o objemu 6,2 litru z produkce GM. Tato motorizace je běžně dostupná v automobilu Chevrolet Corvette ZR1 a disponuje masivním výkonem 476 kW, tedy 647 koní.

Výkon bude přenášet zatím nespecifikovaná automatická převodovka na kola o rozměrech 255/30 R19 vpředu a 335/20 R20 vzadu. Udržet tohoto svalovce na uzdě budou pomáhat keramické brzdy. Jedním z dalších mála známých technických detailů je použití infračervené kamery pro noční vidění, známé například z nejnovějších modelů německého BMW. O všech dalších specifikacích výrobce mlčí.

Sečteno podtrženo, jediné co máme zatím v ruce jsou počítačové rendery konceptu, který prozatím nemá ani oficiální jméno. Zejména z přední části se nápadně podobá italskému Lamborghini. Interiér působí dle obrázků luxusním a velmi technicky vyspělým dojmem.

Jak to bude celé v reálu vypadat a hlavně fungovat? To můžeme zatím pouze hádat. O to více překvapující je tiskové prohlášení výrobce, dle kterého chce první prototyp představit už za necelý měsíc.

Tuto zajímavou kauzu sledujeme a budeme vás informovat o každé novince. Snad se nejedná o žert či nestandardní prezentaci designérského studia a Polsko bude mít po legendárním fiatku dalšího zástupce mezi automobily.

Text: Redakce
Foto: Arrinera Automotive S.A.

Galerie