Politolog Jan Kubáček ohodnotil Škodu Superb

Ještě předtím, než si budete moci přečíst první test nové Škody Superb chystaný na pondělí, jsme pro vás připravili komentář politologa Jana Kubáčka. Tomu jsme auto na několik chvil půjčili a poprosili ho o krátké hodnocení. Škoda Superb má totiž díky svým rozměrům reálnou šanci se v budoucnu objevit ve flotile českých politiků včetně třeba prezidenta.

Vydáno: 11.7.2008

Jak byste ohodnotil vzhled nové Škody Superb?
Přiznám se, že když si to auto prohlížím, tak mi přijde, že na něm pracovalo nejméně pět designérů. Ne v týmu, každý spíše chtěl přijít s tím svým jedinečným nápadem. S potěšením ale konstatuji, že byla zachována míru elegance a mám stále pocit, že je to limuzína.

Pojďme si auto obejít, jak se povedl design?
Cítím hodně délku limuzíny, ale nekoresponduje mi ten dravý předek s takovým až vysmátým pohodovým zadkem. Nevím, možná, že to má uklidňovat na silnici toho kterého předjíždím, ale je to trošku tvář jiného auta.Velmi se mi ale líbí bok auta. Přiznám se, že mít toto auto, tak vedle něj často sekám trávník, stojím se sousedy a konverzuji…

Má šanci systém twin-door na úspěch?
Je to významný módní tahák. Jde o zajímavý nápad. To malé otevírání je ale opravdu až moc malé. Tak trochu nesedí k rozměrům kufru a pro svou diplomatku se pak těžko ponořím. Pěkné je kompletní otevírání, které ukazuje, že kufr je velký. Kdybych toto auto pořizoval, přemýšlel bych, jestli nepočkat na větší kufr kombi, nebo naopak, proč pak kupovat kombi.

Jak se vám líbí interiér?
Palubovka je zbytečně masivní. Očekával bych, že bude přehlednější, že budu mít pocit elegance a prostoru jako v exteriéru. Měl jsem pocit, že se neustále srážím s palubní deskou. Jinak je ale Superb autem třeba i do zácpy. Tohle auto je ideální na čekání a na pohodovou jízdu.

Na co se mají noví majitelé nejvíce těšit?
Majitelů doporučuji přemluvit ve svém okolí nějakého nadšence alespoň na pár dnů, který by fungoval jako řidič. Protože mé pocity jsou ideální z pohledu spolujezdce – komfort, rozhled, a zadní sedadla jsou ideální pro konverzaci o zásadních tématech.

Text a foto: Jan Markovič

Galerie