Policie v New Yorku má Chevrolet Volt. Dostala jich padesát

Město New York rozšiřuje svoji automobilovou flotilu o 50 Chevroletů Volt. Nákup je součástí snahy o snížení znečištění ovzduší, tvorby uhlíkatých emisí a spotřeby paliva. Starosta města Michael Bloomberg oznámil používání Chevroletů Volt spolu s dalšími elektrickými vozidly, které budou hlídat občany největšího města USA.

Vydáno: 15.7.2011

Volt se stane prvním elektrickým vozidlem používaným v New York City Police Department, který požívá také elektrické skútry a golfová vozidla. Volt tvoří většinu ze 70 nových elektrických vozidel, které začne město využívat vedle současných 430 elektrických vozidel.

„Jde o nejnovější a dosud největší přírůstek elektrických vozidel do městské flotily, která je současně celonárodně největší městskou flotilou čistých vozidel,“ řekl starosta Bloomberg v prohlášení pro tisk.

„Budeme v tomto trendu pokračovat, ale musíme také poskytnout obyvatelům New Yorku nástroje k nasměrování jejich životů směrem přátelským k životnímu prostředí,“ dodal Bloomberg, který chce občanům New Yorku nabídnout příklad, aby byli motivováni si také pořídit elektrická vozidla.

Prvních 60 km jezdí Volt bez produkce výfukových plynů; využívá elektrickou energii plně nabitých 16 kWh lithium-ionových baterií. Když se jeho baterie vyčerpají, začne nepozorovaně pracovat benzínový motor/generátor a prodlouží tak dojezd o dalších 550 km na jednu nádrž na celkový dojezd přes 600 kilometrů.

Text: Redakce/Chevrolet
Foto: Chevrolet

Galerie