Policie v Los Angeles bude jezdit na elektřinu. Kupuje 100 kusů BMW i3

Část policejního sboru v californském Los Angeles bude jezdit s elektromobily. BMW vyhrálo tendr na dodávku 100 kusů svého modelu BMW i3, kde budou sloužit ve flotile služebních vozů.

Losangeleská policie vybírala z více elektromobilů a testovala si je v reálném provozu. BMW podle své tiskové zprávy vyhrálo díky své podpoře pro správu vozového parku i schopnosti servisovat velkou flotilu. 

Policejní vozy BMW i3 s označením LAPD začaly po ulicích Los Angeles jezdit na jaře letošního roku. Jako vozy z oddělení, v němž neslouží zásahová vozidla, budou BMW i3 využívána napříč oddělením jakožto služební vozy pro policejní úředníky a komunitní informační iniciativy.

BMW i3 je první sériově vyráběný elektromobil, jehož nosná struktura je vyrobena z uhlíkových kompozitů. Elektromotor BMW i3 dosahuje výkonu 170 k a točivého momentu 250 N.m, čerpá energii z 22kWh li-ion akumulátoru, který vystačí na dojezd 130 až 160 bezemisních kilometrů. 

Auto se podle automobilky ideálně hodí do hustě osídlených městských oblastí a zdůrazňuje ekologii i při výrobě: uhlíková vlákna určená pro BMW i3 jsou vyráběna pomocí energie získané z vodní elektrárny. Výrobní linka BMW v německém Lipsku čerpá elektrickou energii z větrných elektráren.

Galerie