Policie bude stíhat řidiče i na motorkách. Dostane jich sedmdesát

Policie pokračuje ve svém tažení za piráty silnic. Po „superrychlých“ Passatech R36, z nichž všechna česká média propukla v jásot, nakupuje policejní prezidium 70 nových motocyklů značky Yamaha. Do rukou strážců zákona by se měly dostat začátkem jara.


Vydáno: 1.3.2009

Dopravní policii dodá Yamaha 19 motocyklů se slušným objemem 1.300 kubických centimetrů. Zbylých 51 motorek bude slabších. I když motorky budou moci vyjet až za jarního počasí (a potom, co budou policisté doufejme důkladně vyškoleni, jak se s tak silnými stroji jezdí), slavnostní předání proběhne už v březnu na Masarykově okruhu v Brně.

Podobně jako zmiňované Passaty R36, i policejní motocykly budou vybaveny radary na měření rychlosti. A stejně jako auta budou rozděleny mezi všechny policejní správy v zemi. Kromě tradičních kontrol řidičů se budou účastnit i různých motorkářských akcí, jako například Velké ceny ČR v Brně. Sem na motorkách jezdí i mnoho návštěvníků.

 

Přestože výběrové řízení na nové motorky bylo vyhlášeno už v loňském v červnu, nepřihlásil se do něj nikdo. Policie se tak musela sama obrátit na dodavatele, konkrétně na čtyři společnosti (BMW AuTec Group, Honda Česká republika, Suzuki Motor Czech, Yamaha Motor Czech) – tendr nakonec vyhrála právě Yamaha.

Text: Redakce
Foto: Yamaha

Galerie