Plány Hyundai: pět nových modelů do roku 2011

Korejská automobilka chce výrazně posilovat na domácím, evropském i americkém trhu. Podle nizozemského magazínu Autoweek.nl by měla do roku 2011 připravit čtyři zbrusu nové modely. Ty zapadnou mezi dobře rozplánované názvy „i“ a „iX“.


Vydáno: 23.6.2009

Na podzimním autosalonu ve Frankfurtu by se měl představit nástupce modelu Hyundai Tiburon. Chystá se také crossover, který půjde ve stopách konceptu ix-onic. Bude se jmenovat ix35 a k jeho pohonu mimo jiné poslouží přeplňovaný řadový čtyřválec o objemu 1,6 litru. Stejný motor, který najdeme i v Tiburonu.

To ale není zdaleka všechno. Hyundai chce rozšířit řadu vozů i20 a i30 o dvě MPV. Jedno kompaktní a druhé opravdu rodinné s velkoprostorovým interiérem a místem pro sedm cestujících.

Hyunadi by se také ráda aktivně podílela na segmentu střední třídy. Proto chystá nástupce Sonaty, kterého jednoduše nazve i40. Proti německé konkurenci, kterou ztělesňuje Volkswagen Passat nebo Opel Insignia, nasadí těžký kalibr nízké ceny. Vůz bude vzhledově vycházet z konceptu Genus a k dispozici bude verze sedan i kombi. Samozřejmostí je pak široká nabídka motorizací zahrnující čtyřválce i šestiválec.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie