Pirelli Winter Sottozero Serie II: na zimu v novém

Otázka výměny letního obutí za zimní začíná být stále aktuálnější. Nízké teploty a nepříznivé počasí vyžadují od pneumatiky určité vlastnosti, které letní pneu nemůže splnit. Pro ty z vás, kteří uvažují o koupi nové zimní sady si společnost Pirelli připravila novinku v podobě druhé generace svého zimního produktu Winter Sottozero.

Vydáno: 21.10.2008

Pneumatika Winter Sottozero Serie II by měla dle oficiální zprávy být lepší takřka ve všech směrech. Společnost Pirelli totiž při vývoji tohoto pláště využila své zkušenosti ze zimních soutěží  rally. Tento fakt byl prezentován při premiéře na testovacích drahách ve švýcarských Alpách v nadmořské výšce 3 480 metrů.

Při vývoji nové pneumatiky bylo využito mnoho inovací a patentů. Druhá série pláště Sottozero tak dostala směs, která reaguje na teplotu, použit byl interaktivní překládaný profil, pro lepší odvod vody je určena technologie Hydro Static Tank a mnoho dalšího.

Ve změti názvů a odborných výrazů se těžko orientuje, takže se zaměřme více na to, co všechny novinky přinesou řidiči v praxi. Pirelli uvádí rozsah použití v rozmezí teplot od 7°C do –20°C. Na sněhu poskytuje lepší záběr a díky dalším vylepšení je odolnější proti aquaplaningu. To vše při nižším odporu valení, čímž se omezí produkce emisí a hlučnost. Jistě záslužná je také skutečnost, že nová pneumatika neobsahuje aromatické uhlovodíky.

Pro zájemce jsou přichystány velikosti 205 – 295 (šířka) a 65 – 30 (výška profilu). Winter Sottozero druhé generace obujete na ráfky od 16“ do 20“.

Text: Redakce
Foto: Pirelli

Galerie