Peugeot vyjíždí s městskou 107 v omlazeném designu

Francouzská automobilka Peugeot inovuje svůj nejmenší městský model. Malá 107, kterou montují v kolínské fabrice koncernu TPCA, dostane nový čumák korespondující s novou image značky a drobných estetických změn doznal také interiér.

 

Vydáno: 5.1.2012

Nová kapota malé 107 má oblejší tvary, prolisy rámují znak lva ve dvoubarevném provedení a registrační značku, jejíž nové umístění uprostřed nárazníku poukazuje na příbuznost s novým modelem 208.

 

Přední světlomety i zadní světla si zachovávají svůj původní tvar i vyvýšenou polohu, facelift jim přidal na detailech. Vpředu se prodlužují a dostávají dvoubarevnou masku, která svým odstínem připomíná znak lva umístěný na kapotě, zatímco vzadu je maska světel tmavá a světla jsou lemována tmavě rubínovou barvou.

 

Nová je také celý nárazník a mřížování přední masky. „Je to jiné pojetí tzv. levitující přední masky přizpůsobené rozměrům a architektuře modelu 107,“ uvedl Ivo Groen, vedoucí stylu 107.

 

V březnu 2012 bude na trh uvedena speciální série pro dámy s názvem ENVY. Módní verze v nové barvě „Plum“ nebo „Černá Caldera“ bude ozdobena speciálními dekorativními prvky s motivem rozkvetlých třešňových květů.

Ke konci roku 2011 bylo celkem vyrobeno více než 665 000 exemplářů Peugeotu 107.

Text: Redakce
Foto: Peugeot

Galerie