Peugeot má novou futuristickou kabinu pro svá auta: i-Cockpit

Peugeot představil svou vizi moderní kabiny vozu. Automobilka vyšla z uspořádání interiéru, nazvaného „i-Cockpit“, který instaluje do současných modelů 208, 2008 a 308, a vytvořila kabinu pro francouzská auta budoucnosti.

Novou kabinu představil Peugeot ve své studii městského elektrického kupé Fractal. Základní ingredience kabiny jsou podle Peugeotu kompaktní volant, vyvýšený přístrojový panel a dotykový displej. Do budoucna má být ale z hlediska ergonomie mnohem dál: bude mít vysoko umístěný digitální panel, kapacitní dotykový displej a lepší konektivitu.

Novinkou bude systém i-Cockpit Amplify, který dá všem autům na výběr ze dvou jízdních režimů, což doplní rozdílným osvětlením, barvou grafiky a dokonce i jinou vůní, kterou bude rozprašovat klimatizace.

Výsledkem má být jednoduchá, moderní a technologická přístrojová deska, kde v podstatě úplně chybí tlačítka. To vše má být zabaleno do kvalitních materiálů.

Nový i-Cockpit v bodech:

  • Volant je ještě kompaktnější. Má nový tvar se dvěma ploškami, takže se lépe drží. Řidič má lepší výhled a větší prostor pro nohy.
  • Vyvýšená přístrojová deska v sobě ukrývá digitální panel futuristického vzhledu s vysokým rozlišením o průměru 12,3’’. Zcela na míru nastavitelný sdružený přístroj zobrazuje všechno, co si řidič přeje, přímo v jeho zorném poli. Vzhled každé konfigurace pozvedávají animace a přechody.
  • Velký dotykový 8“ displej umístěný uprostřed palubní desky používá kapacitní technologii pro větší praktičnost a rychlejší odezvu.
  • Vše doplňuje středová konzola s novým designem, do níž jsou zabudovány chromované přepínače připomínající klapky klavíru.
  • 3D navigace nabízející informace o dopravě v reálném čase ze služby Tom Tom Traffic a možnost zobrazení navigace a uvádění trasy přímo na obrazovce přístroje.
  • Hands-free s hlasovým ovládáním, čtení a odesílání SMS zpráv s  automatickým ovládáním.
  • Komplexní podpůrné systémy řízení: aktivní inteligentní tempomat / omezovač rychlosti, čidlo sledování dráhy vozu, Park Assist atd.
  • Mobilní připojení používající funkci Mirror Screen a technologie Apple CarPlayTM, Mirrorlink® a Androïd Auto.

Galerie