Peugeot i0n: malý elektromobil bude k dispozici za 500 EUR měsíčně

Francouzská automobilka oznámila, že koncem letošního roku uvede na trh zbrusu nový městský automobil. Model označený jako i0n využívá ke svému pohonu pouze elektrickou energii. Má tak představovat odpověď na konflikt mezi potřebou zajištění mobility ve městě a nutností šetrného přístupu k životnímu prostředí.

Vydáno: 29.2.2010

Městská elektrická novinka je charakterizována jako čtyřmístný, čtyřdveřový automobil, který má na délku 3,48 m a který disponuje poloměrem otáčení 4,5 m. O pohon se stará elektromotor disponující výkonem 64 koní a točivým momentem 180 Nm. Maximální rychlost je 130 km/h a dojezd byl stanoven dle evropského normalizovaného cyklu na 130 km.

Dobít si toto městské “přibližovadlo“ můžete z běžné 220 V zásuvky. Pokud požadujete plnou kapacitu, pak celý proces trvá šest hodin. Pokud spěcháte, pak vám postačí půl hodina na získání 80% kapacity akumulátorů.

Že to Peugeot myslí s uvedením elektromobilu na trh vážně dokázal nedávno v Bruselu, kde podepsal se dvěma společnostmi dohodu týkající se nákupu modelů i0n. Navíc by se už teď měla tato francouzská automobilka opírat o 2500 kontaktů se soukromými zákazníky.

Zajímavá je první nabídka týkající se Peugeotu i0n. Pro zájemce bude připraven pronájem, přičemž měsíční nájemné nepřekročí 500 EUR. V této ceně jsou zahrnuty také služby Peugeot Connect (tísňové volání a dálková správa vozových parků) a Mu by Peugeot. Ta umožní přístup k dalším produktům značky Peugeot (osobní vozy, skútry, kola). Náklady na provoz elektromobilu by neměly překročit hranic 1,5 EUR / 100 km).

 

Text: Redakce
Foto: Peugeot

Galerie