Peugeot a Citroën otevřely u Prahy nové školící centrum

Automobilky skupiny PSA, tedy Peugeot a Citroën, společně otevřely nové školící středisko v Čestlicích u Prahy. To bude sloužit k technickým a obchodním školením sítě autorizovaných zástupců značek, opravců a prodejců. Obě francouzské značky se o náklady na provoz dělí rovným dílem.

Vydáno: 26.6.2009

Celková plocha školícího centra je 1.100 metrů čtverečních. Obě značky mají na místě kanceláře se svými školiteli a technickými delegáty. Nachází se zde celkem tři učebny, z nichž jedna je společná počítačová. Učebny jsou vybaveny dataprojektory a všechny počítače centra (cca 20) jsou propojeny do zastoupení značek v Česku a do centrály v Paříži.

Ve školícím středisku se ale posluchači naučí i praktické dovednosti. Podstatnou část místa (asi 600 metrů čtverečních) totiž zabírá tak zvaná dílenská část. Ta je vybavena třemi čtyřsloupovými hevery a také nejmodernějším kalibračním přístrojem pro pneuservis. V dílenské je i „kompetenční centrum“, kde mohou obě značky odborně řešit složitější technické případy spolu s centrálou dálkovým propojením.

Celková kapacita školícího centra je 50 posluchačů. Obě automobilky se přesně půl na půl dělí o provozní náklady. počáteční investice do vybavení byla asi 5 milionů korun. Provozní plocha je pronajatá.

Text: Redakce
Foto: PSA

Galerie