Peugeot 308 CC: první fotografie nového kupé-kabrioletu

Jak už se stalo u Peugeotu dobrým zvykem, svoje dvou a tří stovkové řady obohacuje pravidelně také verzí CC. Jde o kupé-kabriolet s pevnou skládací střechou. Na internetu se objevily první fotografie chystaného Peugeotu 308 CC. První dojmy? V té bílé mu to opravdu náramně sluší.

Vydáno: 11.7.2008

Peugeot 308 CC se až k A sloupkům v podstatě shoduje se svým předobrazem 308, který jsme vám nedávno představili v prvním krátkém testu. Z profilu je už ale vše jinak a vyniká zejména plochá záď, jak už u francouzských CC bývá obvyklé.

Samozřejmě, muselo dojít k vystužení celé karoserie a to s sebou nese i zvýšenou hmotnost. Nabídka motorů vychází z verzí 308. Pro naftu vyberte 2.0 HDi, pro zastánce benzínu má Peugeot připraveny jednotky 1.6 s rozsahem výkonu od 120 do 175 koní.

Skládací střecha by neměla vybočovat ze standardů dneška, stihne se sklopit do kufru za 20 sekund. Pokud bude dole, počítejte s objemem zavazadlového prostoru 225 litrů. Kvůli 400 litrům v kufru budete muset stisknutím tlačítka přeměnit kabriolet zpět na kupé.

Text: Redakce
Foto: Peugeot

Galerie