Peugeot 207 CC: nejbezpečnější z kabrioletů

Německý automobilový klub ADAC nedávno provedl testování vozů kategorie kabriolet segment B. Ve spolupráci s dalšími autokluby dospěl k závěru, že nejbezpečnějším vozem v této skupině je malé kupé-kabrio od Peugeotu.

Vydáno: 4.7.2008

U kabrioletů se testuje zejména bezpečnost pasažérů při převrácení vozu. Základním prvkem nejlepšího z nich jsou pyrotechnicky vystřelované ochranné oblouky, které se aktivují v případě nebezpečí převrácení vozu. Podstatnou roli hraje i velmi tuhá karoserie.

Zajímavým faktem určitě je i to, že 207 CC obdržel v testech Euro NCAP plný počet pěti hvězdiček. Kromě onoho bezpečnostního oblouku nabídne mnoho prvků aktivní bezpečnosti. Jmenujme například ABS, elektronický rozdělovač brzdných sil nebo ESP.

Úspěch tohoto vozu je do jisté míry dán i tím, že Peugeot patří mezi průkopníky karoserie kupé-kabrio. Už ve třicátých letech minulého století se vyráběly vozy s označením 402 a 602 Eclipse, které měly pevnou skládací střechu. Do dnešního dne prodala francouzská značka 622 827 vozů s karoserií CC.

Text: Redakce
Foto: Peugeot

Galerie