Passat BlueMotion je jedním z nejohleduplnějších vozů k životnímu prostředí

Volkswagen Passat BlueMotion je jedním z nejohleduplnějších vozů k životnímu prostředí. Alespoň tak ve čtvrtek 20. března v New Yorku rozhodla mezinárodní porota ankety World Car of the Year Awards. Cenu za Volkswagen převzal Wolfgang Hatz, vedoucí vývoje pohonných jednotek koncernu Volkswagen.

Vydáno: 24.4.2008

„Passat BlueMotion je se svou spotřebou 5,1 litru nafty jedním z nejekonomičtějších vozů své kategorie, a to za dostupnou cenu. Značka „BlueMotion“ se postupně stává vzorem pro celou novou generaci úsporných vozů. Jsme proto pyšní na to, že porota  ocenila naši snahu,“ řekl Hatz.

Volkswagen v současné době nabízí sedm modelů BlueMotion, jejichž řady se již brzy rozšíří na deset. Passat patří k největším vozům, které tuto technologii využívají. Kromě nízké spotřeby se tak může pochlubit i nízkou hodnotou emisí CO2, které činí pouhých 136 g/km. Podobně excelentní hodnoty spotřeby (5,2 l / 100 km) a emisí (137 g/km) nabízí i Passat Variant BlueMotion. Oba vozy pohání motor 1.9 TDI (77 kW / 105 k).

Passat BlueMotion svedl v anketě World Green Cars 2008 úspěšný souboj s několika hybridními modely a také s vozem poháněným palivovými články. Předání ceny se odehrálo na autosalonu v New Yorku, který probíhá od 19. do 30. března 2008, a porota se skládala z novinářů z 24 zemí.

Text a foto: Volkswagen

Galerie