Pagani Huayra. Nástupce Zondy se představuje

UVNITŘ VIDEO: Dlouho skrývaný projekt následníka legendární Pagani Zonda konečně dostal tvary. Ačkoliv jsme potkávali fantoma nového modelu italského výrobce aut na webech ve světě velmi často. Nikdo neznal jeho pravou podobu. Až do dneška. Pagani Huayra se představila na oficiálním webu i na videu.

Vydáno: 27.1.2011

Pagani Zonda patří do kategorie dlouhověkých ultimátních super sportovních aut, která si mladí kluci lepí v pokojíku na zdi. Hned vedle Lamborghini nebo Ferrari.

Zonda byla už ovšem dlouhá léta dosluhující model. Ačkoliv se italský výrobce snažil pravidelně o její reinkarnaci v různých variantách, byla to stále prostě zonda. Jediný model firmy Pagani.

Až do dnešního dne. Majitel italské „stáje“ Horacio Pagani konečně představil dlouho očekávaný model Pagani Huayara. A nutno uznat, že čekání stálo za to.

Vzhled modelu nevybočuje ze zaběhnuté linky společnosti, ale má svá nová specifika. Dveře se po vzoru Mercedesu Gullwing otevírají křídlově nahoru, auto dostalo robustnější posez a velmi výraznou přední masku se zlověstným průduchem chlazení.

Pod kapotou nového italského skvostu burácí sedmilitrový dvanácti válec společnosti AMG, který dosahuje výkonu 700 koní. Pro automobil vážící 1350 kg poměrně slušná výbava. Huyara se dokáže na stovku rozjet za 3,3 sekundy a když jí dáte co proto, ustálí se ručička maximálně na 370 km/h.

Podobně exotickými čísly se pravděpodobně bude ohánět i cena, která sice zatím ještě nebyla stanovena, ale pravděpodobně se bude pohybovat kolem jednoho milionu euro. A ještě jedno číslo dosahuje podobného efektu ohromení. Maximální produkce italské společnosti nebude vyšší než 20 kusů za rok.

Text: Redakce
Foto: Pagani

Galerie