Padající led rozdrtí i auto. Tentokrát to odnesl Renault Mégane

Pozor na to, kam parkujete! Tak by se dalo shrnout poselství tohoto článku. A na co že je potřeba si dávat pozor? Přeci na padající led, což je připomínka v době začínající oblevy docela aktuální. Jinak by váš vůz mohl dopadnout jako tento Mégane, jemuž trocha zmrzlé vody docela radikálně snížila odpor vzduchu.


Vydáno: 22.2.2010

Padající kusy ledu mohou během sekundy usmrtit člověka, ale také dokáží dosti pochroumat karoserii našich plechových miláčků. Na fotografiích pod článkem vidíme téměř nový vůz Renault Mégane, který schytal náraz pořádným kusem ledu. Odnesla to přední kapota, čelní sklo a celá střecha.

Nechtěli bychom být v kůži majitele, který své nové auto v takovém stavu našel. Poškození sice půjde opravit, ale nebude to zadarmo, a cena vozu se samozřejmě sníží. Horší by ale bylo, kdyby ve voze seděl člověk. Nebo kdyby jen procházel v místech, kde parkovalo auto.

S ledem, padajícím ze střech domů, je zkrátka třeba počítat, zvlášť v nadcházejících dnech, kdy přijde obleva. Proto radíme: dejte si pozor na to, kam parkujete. A kudy chodíte samozřejmě také.

Text: Redakce
Foto: Redakce

Galerie