Osmimilionový Lexus LFA vyprodán bezezbytku

UVNITŘ VIDEO: Pět set kusů ultimátního supersportu z dílny Leuxus za bezmála osm milionů korun zná své majitele. S informací dnes přišla Toyota, jakožto vlastník značky. Automobilka je schopná vyrobit pouze dvacet kusů tohoto automobilu za měsíc, takže budoucí majitelé si na ten svůj musí ještě počkat. Výroba začne v prosinci letošního roku a skončí přesně o dva roky později.

Vydáno: 4.6.2010

Pro americké zákazníky razí japonská značka u nového modelu velmi zajímavou filozofii. Pokud má zákazník o vůz zájem, bude mu nejdříve na dva roky pronajat, po dvou letech si jej může zakoupit. Lexus tím chce předejít spekulativním nákupům. Stejným způsobem v Americe distribuovalo Ferrari kdysi svůj model F50.

Lexus LFA je v současnosti nejmodernější supersport na trhu. Automobil je ve vývoji už od roku 2000 a je prošpikován unikátní technikou a vyroben s podobnou precizností jako např. Nissan GT-R.

 

Do budoucna počítá Lexus u modelu LFA nejen s provedením roadster, ale také se změnou pohonné jednotky. Prvních série o velikosti pět set kusů bude osazena desetiválcovým motorem o objemu 4,8litru, který produkuje 560 koní (412 kW). Na stovku se dostane za pěkné 3,7 sekundy.

 

Text: Redakce
Video: Lexus

Galerie