Opel Meriva: nová generace se představí v Ženevě

Německá automobilka Opel uvolnila první fotografie nové generace kompaktního MPV Meriva. Je okamžitě jasné, že na rozdíl od té předchozí, bude lákat na zajímavý design. Jeho součástí jsou i zadní extravagantní dveře nazvané FlexDoors. Na její prodej se můžeme těšit ještě během letošního roku.


Vydáno: 6.1.2010

Opel Meriva, který jsme měli nedávno v testu, jsme chválili za vnitřní prostornost a flexibilitu. Že by na něj ale byl pěkný pohled, to se říct nedá. Naštěstí se zdá, že nová generace kompaktního MPV, které se oficiálně představí 4. března na autosalonu v Ženevě, bude o něčem jiném.

Předně vypadá rodinný vůz docela pohledně. Kombinuje v sobě některé prvky, které známe z aktuálních Opelů, třeba Insignia nebo Astra. Na první pohled je šokující druhý pár dveří, který díky sníženému sklu má poskytnout větší prosvětlení interiéru a lepší pocit pro zadní cestující.

Až se Opel Meriva dostane v druhé polovině roku na trh, k dispozici bude celkem šest naftových a benzínových motorů. Jejich výkon by se měl pohybovat mezi 75 až 140 koňmi. K řazení budou sloužit 5 a 6stupňové manuální převodovky, které doplní i automatický šestikvalt.

V přípravě je také ekologičtější verze nazvané ecoFLEX. Opel Meriva se bude vyrábět ve španělské Zaragoze.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie