Opel Insignia za vás přečte dopravní značky

Do Opelu Insigna se plánuje zcela nová technologie. Kamera umístěná na předním nárazníku by měla být schopna číst dopravní značky a upozornit řidiče na jejich nerespektování. Zvládne také zaznamenat nechtěné opuštění jízdního pruhu.

Vydáno: 19.6.2008

Zařízení s názvem Front Camera System pošle snímek dopravní značky s maximální povolenou rychlost procesorové jednotce. Ta ji vyhodnotí a na palubní desce zobrazí.

Pokud řidič jede rychleji, upozorní ho varovným signálem. To je jasná novinka. My jen tiše doufáme, že tento systém nebude permanentně zapnutý a jeho funkce půjdou regulovat. zvlášť v Česku, kde jsou některé rychlosti nesmyslně snižované.

Další funkce zvaná Lane Departure Warning už není úplnou novinkou. Podobný systém používá například Volvo. Pokud řidič pomalu vyjede z dálničního pruhu, systém to pozná a včas ho varuje.

Kamerový systém bude k dispozici pro Opel Insignia od začátku příštího roku. Ti, kteří si jej nekoupí, se budou muset opět spolehnout na vlastní rozum, popřípadě na vroubkované pruhy na dálnici, které při vybočení také akusticky varují.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie