Opel Insignia CrossFour: další allroad je tu. Pomohl Irmscher

Ani Opel nemohl zůstat stranou trendu „allroadů“. Pro svoji Insignii připravil sadu plastových doplňků, které mají evokovat lepší prostupnost terénem. Opel Insignia CrossFour jde ve stopách Audi A4 Allroad nebo Volkswagenu Passat Alltrack (všichni jsou zástupci střední třídy). CrossFour vznikl díky spolupráci německé značky s dvorním úpravcem jejích modelů, společností Irmscher.

Vydáno: 4.1.2011

Musíme uznat, že designéři si na sadě plastových doplňků karoserie dali záležet. Oplastování ale vytváří dojem, že tohle auto zvládne i jízdu v lehčím terénu, bohužel tomu moc neodpovídají velké disky a nízkoprofilové pneumatiky. Opel ani neinformuje, že by došlo k nárůstu světlé výšky v porovnání s obyčejnou Insignií.

Naštěstí nechybí alespoň pohon všech kol a dokonce ani možnost uzamknout zadní diferenciál. K dispozici je i adaptivní podvozek. Výbava novinky vychází ze standardní verze Sportive.

Pod kapotou Insignie CrossFour pracují výhradně vznětové agregáty – dvoulitr CDTi dosahuje výkonu 118 kW (160 k), jeho silnější verze, přeplňovaná dvěma turbodmychadly, produkuje 143 kW (195 k).

Ceny v Německu začínají na částce 35 155 eur, tedy cca 914 tisíc korun

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie