Opel Calibra: chystá se oživení mrtvé legendy

Legendární sportovní kupé Opel Calibra dodnes zůstává v paměti mnohých motoristických fanoušků. Jenomže Calibra patří dávno do motoristické historie – jeho úmrtí se událo už v minulém století, když ho v roce 1997 přestal General Motors vyrábět. Teď ale mnohým pamětníkům svitla naděje: Opel možná tento model bude znovu vyrábět.


Vydáno: 7.8.2009

Opel Calibra by se měl vrátit tak, jak si ho pamatujeme: jako sportovní dvoudveřové kupé. Takový model dnes automobilce Opel chybí a po úspěchu modelu Insignia a jeho nové designové linie by bylo neprozřetelné ho zákazníkům nenabídnout.

„Sportovní“ modely Opelu dnes sice existují dva – zastupují je Astra GTC a Tigra TwinTop – ale ani jeden z nich není pravým sportovním kupé, jakým kdysi byla právě Calibra.

Calibra ale není jediný počin, který se chystá. Kromě ní do roku 2012 přichystá Opel dalších dvacet modelů.

Legenda jménem Calibra

General Motors vyráběl vůz Opel Calibra v letech 1989-1997 a prodal jich skoro čtvrt milionu (konkrétně 239 118 kusů). Model jménem Calibra se prodával i pod značkami Chevrolet, Holden a Vauxhall.

Dodnes je tento model populárním cílem tuningových úprav, což se zdá v dnešní době překvapivé, vzhledem k tomu, že se pod jeho kapotou nikdy neobjevil naftový motor.

Text: Redakce
Foto: Opel, Wikipedia

Galerie