Opel Astra nové generace: první informace a fotografie

Včera jsme vám ukázali první oficiální snímky nové generace Opelu Astra. Vůz byl na nich dobře zakrytý. Stačilo ale jen pár hodin a na internet unikly první snímky očekávaného zástupce nižší střední třídy. Spolu s nimi i odhadované specifikace motorů a zajímavá informace, že na Astru se můžeme těšit už na podzim.


Vydáno: 14.5.2009

Opel Astra by měl zamíchat kartami na evropském trhu. Pokud se mu to nepodaří, mohl by Opel skončit špatně. Opel Astra nové generace je postaven na platformě GM Delta, kterou bude sdílet s Chevroletem Cruze a Volt. Jeho hlavními rivaly budou Volkswagen Golf nebo Ford Focus. Otázkou je, jak se popere na našem trhu s úřadující Škodou Octavia.

Každopádně, jak jsme včera předpovídali, se dá očekávat celá paleta motorů. Nabídka začne na benzínovém čtyřválci o objemu 1,4 litru. K dispozici budou ale také přeplňované verze s výkonem mezi 120 až 140 koňmi a točivým momentem 175 až 200 Nm. Celých 180 koní se pak dá očekávat z 1,6litrového turba.

samozřejmě nebude chybět ani zástup nafotvých čtyřválcových jednotek. Ty by měly pokrýt velikosti v rozpětí od 1,3 přes 1,7 až 2,0 litru. V roce 2010 se dá očekávat také varianta ecoFLEX.

Opel Astra by se podle nejnovějších informací měl objevit v showroomech už na podzim (hned po premiéře ve Frankfurtu) jako hatchback a krátce na to i jako třídveřový GTC. Kombi, sedan a kupé-kabriolet (očekává se pevná střecha) přijdou na řadu v roce 2010.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie