Opel Astra ecoFlex: další spořílek na trhu

Výrobci automobilů se v současnosti předhánějí, kdo z nich myslí více na životní prostředí. Téměř každá značka má v nabídce nějaký ten “ekologický“ vůz. Kupříkladu green verze Škody Fabie nebo blue vozy Volkswagenu. Ani Opel nesmí zůstat pozadu. Jeho nejnovější počin v této kategorii má název Astra ecoFlex.

Vydáno: 29.8.2008

Jde o klasický ekologický vůz postavený podle osvědčeného receptu. Vezmeme nějaký model, dáme do něj úsporný dieslový motor, trochu pozměníme aerodynamiku a odebereme nějaká ta kila. Takže konkrétně.

Pod kapotu Astry ecoFlex byl umístěn turbo-diesel o objemu 1,7 litru. Více než hodnoty točivého momentu jsou zde důležitější údaje o spotřebě a produkci emisí. Výrobce udává, že v kombinovaném provozu si vůz vystačí s 4,5 l/100 km a vyprodukuje 119 g/km emisí CO2.

Řidič bude mít k dispozici 6 stupňů manuální převodovky. Vrchol točivého momentu 260 Nm dosáhne motor při 2 000 rpm a maximální výkon činí 110 koní. Vůz se rozjede nejvíce na 188 km/h.

Motor 1.7 CDTI dostal upravenou řídící jednotku, sníženy byly volnoběžné otáčky. Hmotnost vozu zredukovali inženýři o 30 kilogramů. Úpravy proběhly také v oblasti aerodynamiky a změněny byly i pneumatiky.  

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie