Opel Astra Cabrio: první informace a fotografie

Britský magazín Auto Express zveřejnil první fotografie Opelu Astra Cabrio, i když v britské verzi pod značkou Vauxhall. Navíc nepůjde v pravém slova smyslu ani o Cabrio, protože otevřený vůz s pevnou střechou nabídne jen dvě místa k sezení. Máme tedy co dočinění s roadsterem.

Vydáno: 26.6.2009

Nový Opel Astra Cabrio si vezme většinu svého vzhledu a hlavně palubní desku ze šesté generace Astry. Majitelé se ale dočkají lepších sportovních sedaček potažených kůží. Cabrio bude mít pevnou stahovací střechu, sportovní koncovky výfuku, xenony a chromové doplňky uvnitř i na karosérii.

Pod kapotou by se mohly objevit tři pohonné, z toho nejsilnější bude zřejmě benzínový čtyřválec s přeplňováním a výkonem 270 koní. Ten by měl stačit na stovku za šest sekund. V nabídce ale najdeme také nejmenší přeplňovanou čtrnáctistovku s výkonem 150 koní. V poslední době se rozšiřuje trend naftových motorů pro otevřené vozy. Opel Astra Cabrio by proto mohl přijet i s motorizací 2.0 CDTI (170 koní).

Opel Astra Cabrio si bude muset na svůj debut počat až po odhalení hatchbacku. po něm přijdou verze kombi a kupé a pak bude na řadě tento sice velmi atraktivní, za to nejméně prodávaný model.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie