Opel Ampera: nový hybrid se představí v Ženevě

Hybridní automobily se v poslední době obějvují jeden za druhým. Po novém Priusu, Hondě Insight, chystaném Peugeotu, Lexusu, Chevroletu přichází také Opel s vozem Ampera, který dostal základ zcela logicky právě z onoho Chevroletu Volt. Model Ampera se poprvé světu ukáže na autosalonu v Ženevě.

Vydáno: 28.1.2008

Hybridní Opel je koncipován jako čtyřmístný pětidvéřový vůz. Systém pohonu je už známý Voltec, který by se mněl dostat v podání Chevroletu Volt do prodeje příští rok. Opel předpokládá uvedení svého hybridu na trh v roce 2011.

Stejně jako v případě Chevroletu, i zde bude spolupracovat elektromotor o výkonu 16 kW a spalovací motor, který ovšem pracuje jako generátor elektrické energie. Kapacita Baterií Li-Ion vystačí na ujetí vzdálenosti 60 km, o zbytek se postará zmíněný spalovací motor.

Jízdní výkony by měly uspokojit všechny běžné řidiče. Na stokilometrovou rychlost se dostane Ampera za 9 sekund a maximální hodnota činí 160 km/h. Opel má v plánu uvést na trh automobil využívající k pohonu elektrickou energii jako první z evropských výrobců. Všechny další informace budou zveřejněny po odhalení vozu na autosalonu v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie