Opel Adam míří do města, sází na jedinečnost

Opel představil v Paříži svoji novinku s familiérním jménem Adam. Nový malý městský model nabídne zajímavý vzhled: opticky oddělená střecha od trupu působí elegantně, stejně jako široká přední mřížka masky s chromovou lištou, známou už z modelu Astra. Nabídka začne třemi benzínovými motory a téměř neomezeným potenciálem úprav. K dispozici bude i nosič na kola.

Vydáno: 4.10.2012

V karoserii dlouhé 3,7 metru a široké 1,72 metru najdou místo čtyři cestující budou zpočátku nabízeny tři benzinové motory (1.2 l 51 kW / 70 koní, 1.4 l 64 kW / 87 koní a 1.4 l 74 kW / 100 koní), které budou kombinované s pětistupňovou manuální převodovkou. Uvnitř zaujmou kulaté přístroje ve stylu chronografu a chromové vypínače navozují sportovní šmrnc.

Se všemi motory bude k dispozici technologie ecoFLEX včetně systému Stop-Start. Spotřeba paliva se v tabulkách ve všech případech vejde do pěti litrů na 100 km, emise CO2 do 118 g/km.

Opel Adam využívá technologie z vyšších segmentů, včetně nového informačně-multimediálního systému IntelliLink, který dokáže připojit smartphony (s operačním systémem Android i Apple iOS), čímž zpřístupňuje v kabině vozu aplikace podporované internetem. Premiérou je i nová generace parkovacího asistenta, který automaticky vozidlo zaparkuje.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie