Opel: 29 nových aut do roku 2020, mezi nimi elektromobil Ampera-e

Opel se chystá na svou největší produktovou ofenzivu v historii. Mezi roky 2016 až 2020 pošle na trh celkem 29 nových modelů, mezi nimi i čistý elektromobil Opel Ampera-e, který půjde do prodeje už příští rok.

Opel Ampera-e bude kompaktní pětidveřové, pětimístné MPV. Má mít větší dojezd než většina současných elektromobilů. Vynikající konektivita, dostupná cena – to budou podle Opelu jeho hlavní výhody.

Co to znamená? Do výbavy dostane telematický systém Opel OnStar a systémy konektivity, které prý umožní dobrou integraci smartfonů a dalších zařízení do infotainmentu vozu. Navíc, plochá trakční baterie bude uložená pod podlahou, díky tomu má být v autě dost místa pro pět lidí. 

„Nový Opel Ampera-e otevře cestu k masové elektrické mobilitě tím, že prolomí dosavadní bariéry vysoké ceny a krátkého dojezdu,” říká Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva Opel Group. To jsou klasické řeči, ale je pravdou, že elektromobilů, které by cenou mohly konkurovat konvenčním autům, zatím na trhu moc není. Cenu Ampery-e ale zatím neznáme.

Galerie