Onuk Sazan: supersporty se staví i v Turecku

Zdá se, že dnes může stavět supersporty snad každý. Myslí si to i Ekber Onuk z Turecka, autor sporťáku s ne příliš libozvučným názvem Onuk Sazan. Vůz je zatím pouze ve fázi prototypu, ale v plánu je výroba minimálně omezené série, která bude čítat 5 kusů.


Vydáno: 31.12.2009

Pro Ekbera Onuka je jeho supersport tak trochu srdeční záležitostí. Staví ho totiž ve vzpomínce na svého syna, studenta techniky, který zemřel při dopravní nehodě v roce 1996. Jmenoval se Kaan „Sazan“ Onuk a auto proto ponese jeho jméno.

Onuk Sazan by měl pohánět oblíbený motor LS7. Vidlicový osmiválec pochází z Chevroletu Corvette a dosahuje výkonu 512 koní. S tím by měla být spojena 5stupňová manuální převodovka, přičemž síla by bal přenášena jen na zadní kola.

V Turecku ale uvažují, že by se na místo uprostřed hodila i jiný pohonná jednotka. Řeč je o 3,5litrovém šestiválci VQ34DE pocházejícího z Nissanu 350Z. K němu by se přidala dvě turbodmychadla, která by vyhnala výkon na 485 koní.

Onuk Sazan by měl přitom vážit jen necelou tunu. Autor supersportu slibuje skvělé jízdní zážitky a maximální rychlost 300 km/h. Uvidíme, takových už totiž bylo docela dost.

Text: Redakce
Foto: Ekber Onuk

Galerie