Okruhový speciál McLaren F1 GTR je na prodej

McLaren F1 vždy vyčníval mezi ostatními supersporty jako král. Dvojnásob to platí o okruhovém speciálu McLaren F1 GTR, kterého je na světě jako šafránu. Pokud jste multimilionáři s velkou vášní pro auta a toužíte jeden takový vymazlený kousek vlastnit ve své sbírce, můžete. Jeden takový je právě na prodej v Japonsku.

Vydáno: 18.6.2009

McLaren F1 GTR má číslo karosérie #28R. Původně nosil šasi #27R, ale po jedné z nehod na okruhu bylo třeba ji vyměnit. Tento stroj jezdil sérii závodů BPR Global GT v letech 1995 až 1997. Nyní se série nazývá FIA GT. Za první dva roky se zúčastnil pokaždé devíti soubojů, poslední rok své kariéry na něj čekalo 10.

McLaren F1 GTR #28R je zajímavý nejen svým perfektním technickým stavem, ale i karosérií, která dostala přídavné přítlačné křídlo ke zlepšení jízdních vlastností. Celé auto je tak delší než originál. Vzadu ale najdeme původní 6,0litrový dvanáctiválec s výkonem 600 koní. Dnes pro někoho málo, před dvanácti lety a s váho 910 kg to ale znamenalo špičku.

Pokud se vám McLaren F1 GTR #28R v naší galerii líbí a nevíte do čeho investovat, stačí kontaktovat japonský obchod Bingosports v Tokyu. Cenu získáte na vyžádání. Předem ale vězte, že naposledy se silniční McLaren F1 vydražil za 4 miliony dolarů, tedy 76 milionů korun. Okruhový speciál bude zřejmě dražší a po běžné silnici se s ním nesvezete.

Text: Redakce
Foto: Bingosports

Galerie