Oficiálně: Mini Cooper zapřáhl Airstream

Milano hostí tento týden výstavu INTERNI Design Energies. Zde byly poprvé veřejnosti představeny výsledky spolupráce značky MINI, Airstream a designového studia Republic of Fritz Hansen. Výsledkem je jízdní souprava určená pro milovníky vodních sportů. Svůj neopren, brýle další drobnosti budete mít vždy u sebe. 

Vydáno: 24.4.2009

Jako základ posloužil Mini Cooper S Clubman. Studio Republic by Fritz Hansen pozměnilo design. Přibyla sada zelených doplňků. Výrazně rámovaná jsou například světla nebo maska chladiče. Tento zelený dekor kontrastuje s bílou barvou kol a zpětných zrcátek. Na střechu se nastěhoval nosič surfového plováku. 

Mnoho zajímavých detailů najdeme také uvnitř. Sedačky dostaly vzhled á-la neopren, místo vkládaných koberců je zde jakási dřevěná podlaha. Místa pro zadní cestující byla vyměněna za prostor pro nádoby na kyslík, potápěčské brýle atd. 

Přívěs je dlouhý 6,8 m a je podobně stylový jako samotný automobil. Jeho vnější tvary se nemění už celá desetiletí a tak byl upraven především interiér, který je v případě konceptu vodovzdorný. Navíc dostal veselé barvy a motivy květin. Podlaha vypadá jako paluba plachetnice. Uvnitř najdeme také čtyři židle a jeden stůl. Vše je přidělané k podlaze. Ve výklopné stěně se ukrývá takzvané denní postel a relaxovat na pláži můžete také za pomoci dvou křesílek a dalšího stolu. 

 

Text: Redakce
Foto: Republic by Fritz Hansen

Galerie