Odvoz rychleji a levněji než autem: Taxi na motorce přichází do Prahy

Potřebujete se někam rychle přemístit v ucpané Praze? Pak by se vám mohla hodit nová služba Taxi Moto, která nabízí individuální taxislužbu prostřednictvím motocyklu, namísto klasického taxíku v podobě automobilu. Inovativní služba funguje v České republice od července a oproti autům má dvě výhody: je rychlejší a levnější.

Vydáno: 8.7.2010

Po Paříži, Madridu a Barceloně dorazila i do Prahy pro tuto evropskou metropoli dosud nevídaná služba Taxi Moto, která nabízí rychlý a levný, ale také originální způsob dopravy v Praze.

Službu jistě ocení každý, kdo někdy uvízl v pražské dopravní zácpě, kdo se někam potřeboval dostat spolehlivě a rychle, ale dopravní situace mu to neumožnila, ale také ti, kdo chtějí cestovat zajímavěji nebo jednoduše levněji.

Nízké ceny, vysoká rychlost

Nástupní sazba činí 15 korun a jeden kilometr cesty vás bude stát 17 Kč, studenti pojedou za 16 Kč a stálí zákazníci za 15 Kč. Současně je jízda na taxi-motocyklu rychlá: například z Náměstí Míru dorazíte na Letiště Ruzyně dříve než za půl hodiny, z Opatova na Staroměstské náměstí pak za necelých 15 minut (jedná se o průměrný čas průjezdu testovaný v největších dopravních špičkách).

Orientační časy průjezdu Prahou v největších špičkách:

Praha 4, Opatov – Praha 6, Dejvice 21 min. 19 km  
Praha 4, Opatov – Praha 1, Staroměstské nám. 13 min. 13 km  
Praha 2, Náměstí Míru – Praha 6, Letiště Ruzyně 26 min. 19 km  

Jak na to, na čem a s kým

Služby TAXI MOTO si můžete objednat na telefonním čísle 725 322 322 nebo online na stránkách www.taxi-moto.cz. Na vámi stanoveném místě vás pak s luxusním a svižným motocyklem Suzuki Burgman 200, který lehce protančí každou dopravní zácpou, vyzvedne speciálně vyškolený řidič, který vás rychle a bezpečně dopraví na místo určení. S vámi může v úložném prostoru cestovat i zavazadlo až do rozměrů běžného handbagu do letadla, v případě dohody předem i větší.

Text: Redakce
Foto: Taxi-Moto

Galerie