Od dnešního dne platí pouze dálniční známky 2009

Dnes je 1. února a to je pro motoristy celkem důležitý den. Věříme, že všichni už vědí o co jde, ale pro jistotu jedno malé upozornění. Platnost dálničních kuponů s číslovkou 2008 skončila. Na dálnici už můžete beztrestně vyrazit pouze s těmi letošními. V opačném případě po vás mohou policisté vyžadovat nemalý finanční obnos.

Vydáno: 1.2.2008

Cena dálniční známky se pro letošní rok nezměnila. Stejně jako v roce 2008 zaplatíme za používání komunikací nejvyšších tříd rovný jeden tisíc korun. Nakupovat můžete na více než devíti tisíci místech, kde se dálniční kupony prodávají.

Zákon velí umístit kupon na vnitřní stranu čelního skla a to do pravého dolního rohu. Nezapomeňte také mít vždy po ruce druhou část dálniční známky a vše pěkně vyplněno. Užívat si naše parádní dálnice můžete s kuponem pro rok 2009 až do 31. ledna 2010, kdy jeho platnost končí.

Přehled dálničních známek pro rok 2009

Všechny podrobnosti o dálničních známkách včetně kompletního ceníku, zpoplatněných úseků, mapky, vzorů jednotlivých kuponů a mnoho jiného najdete v přehledu dálničních známek.

Text: Redakce
Foto: ŘSD ČR

Galerie