OBRAZEM: Další výstava v Arkádách Pankrác: historické skvosty značky Jaguar

Do 27. dubna probíhá v Arkádách Pankrác v Praze výstava historických a sportovních modelů klasické britské značky Jaguar. Podívejte se.

V prostorách obchodního centra jsou k vidění skutečné skvosty nejen značky Jaguar, mapující historii značky Jaguar od prvních meziválečných modelů až po současnou produkci. Prvním z nich je Jaguar 2.5 litre, vůbec první sériově vyráběný vůz s označením Jaguar. A také nejslavnější model značky E-TYPE, který je považován za nejkrásnější vůz na světě. V Arkádách se představují obě jeho verze, coupé i roadster. Tohle legendární auto bylo nejrychlejším sériově vyráběným vozem své doby.

Absolutní novinka značky Jaguar model F-TYPE SVR, jehož maximální rychlost dosahuje 322 km/h, dorazil na Arkády přímo ze své světové premiéry z autosalonu v Ženevě, stejně jako historicky první SUV této značky, model F-PACE.

Mezi dalšími vystavenými vozy jsou i takové klasiky, jako SS 100, XK120, XK140, XK150, MK2, XJS. Z nových vozů jse pak představuje model F-type SVR.

Podívejte se, jak loni Arkády Pankrác hostily výstavu Porsche.

Zajímavý je i doprovodný program. První víkend se tahle rychlá auta proháněla v okolí obchodního centra, kde je řídili profi řidiči, ale vyzkoušeli si je i zájemci z řad veřejnosti. Projet se bylo možné Jaguarem XJ, F-TYPE (S+R), XE a XF.

Druhý víkend se před obchodní centrem sjeli majitelé vozů Jaguar, kteří pak vyrazili na společnou projížďku do historického centra Prahy.

Během posledního víkendu od 23. do 24. dubna si organizátoři výstavy připravili možnost vyzkoušet jízdu ve zbrusu novém modelu F-PACE, ale i dalších modelech značky. K dispozici jich bude pět najednou.

Galerie