OBRAZEM: Bugatti Veyron 16.4. Grand Sport na scéně

Bugatti v těchto dnech rozjíždí výrobu otevřené verze Veyron 16.4. Grand Sport. U této příležitosti firma zveřejnila novou sadu fotografií, tentokráte pořízenou v Napa Valley. Pokud nebudete majiteli jedním ze 150 kusů, které vyjedou z továrny ve francouzském Molsheimu, můžete se kochat alespoň lákavými obrázky.

Vydáno: 20.6.2009

Jen pro připomenutí. Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport se vyrobí v omezené sérii čítající 150 kusů. První z nich už byl vydražen na aukci v Pebble Beach za cenu v přepočtu zhruba 55 milionů korun. Cenovka ostatních je trochu menší. Otevřený roadster se bude prodávat za 1,4 milionu eur, tedy asi 37 milionů korun. Prvních 50 vozů už si rezervovali registrovaní zákazníci Bugatti.

Bugatti Veyron 16.4. Grand Sport nemá klasickou natahovací střechu. Pevný odnímatelný panel musíte nechat ve své garáži. Pro případ deště je tu ale látková náhrada, která se (jak píše Bugatti) „rozevře jako deštník“. V tu chvíli můžete jet ale maximálně 130 km/h. S pevnou střechou auto uhání 405 km/h, bez ní „jen“ 360 km/h.

Text: Redakce
Foto: Bugatti

Galerie