O Škodu Yeti má zájem i slovenská policie

Včera jsme napsali, že Škoda Yeti se možná dostane do služeb českých městských policistů. Ani naši východní sousedé se ale nechtějí nechat zahanbit a uvažují o zařazení české novinky do svého vozového parku. Zatím se ale teprve rozhodují – a pomoci s tím by jim měl speciálně upravený Yeti 1.8 TSI 4×4, který už slovenští policisté testují.


Vydáno: 26.11.2009

Zástupci společnosti Škoda Auto Slovensko předali prezidentovi slovenského policejního sboru Jánovi Packovi k testování speciálně upravený automobil Škoda Yeti. Stejně jako v případě studie určené pro českou Městskou policii má i slovenský policejní Yeti pohon všech kol a přeplňovaný benzinový čtyřválec 1.8 TSI s výkonem 160 koní (118 kW). Je provedený ve výbavě Ambition.

Policejní Yeti je zatím určený pro testování, které proběhne v náročných podmínkách Vysokých Tater. Tam se bude hodit třeba paket pro jízdu po nezpevněných cestách.

Od civilních vozů je policejní Yeti odlišen polepy policejního sboru Slovenské republiky a má také speciální zvukové a světelné výstražné zařízení, jehož součástí je integrovaný LED panel, který dokáže zobrazit 12 různých výstražných nápisů.

Více o tomto voze si můžete přečíst v našem testu „Škoda Yeti 1.8 TSI 4×4: sametová revoluce„.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie