Nový Trabant se představí už ve Frankfurtu. Jako elektromobil

O znovuoživení legendárního Trabanta se hovoří už dlouho. Nyní už je prakticky jisté, jedinou otázkou zůstavá, kdy se s novým Trabi projedeme – malý model nového auta „New Trabi“, který vidíte na ilustrační fotce, se představil ve Frankfurtu v roce 2007. Letos, tedy přesně o dva roky později, se tam vrátí – ovšem už jako provozuschopný automobil. Navíc s pohonem na elektřinu.


Vydáno: 18.8.2009

Společného se svým historickým předchůdcem z dob reálného socialismu bude mít jen pramálo. Spojovat je bude vlastně jen retro-vzhled. Na rozdíl od kouřícího dvoutaktu z pradávné minulosti bude nový Trabant nabitý moderní technologií – pokrokový elektrický pohon bude mít nulové emise a dojede na jedno nabití 250 km. Prototyp váží jen 1000 kg a na střeše má solární panel, který částečně dobíjí baterie za provozu.

Nový automobil připravuje společnost Herpa,která má údajně dohodu s několika investory a v jednání by měla být také statní dotace.

Prototyp, který uvidíme už letos v září na autosalonu ve Frankfurtu, je prý plně funkční. Technické detaily se ale dozvíme až tam – stejně jako termín, kdy by se měl začít prodávat, a to nejdůležitější: cenu.  Při představení modelu se ale hovořilo o částce kolem 10 tisíc eur, tedy asi 270 tisíc korun.

Text: Redakce
Foto: Harpa

Galerie