Nový Opel Insignia: první fotografie interiéru

Německá automobilka Opel vypustila do světa další fotografie modelu Insignia. Nástupce Vectry se představí na autosalonu v Londýně. Fotografie platí pro britský klon Opelu, automobilku Vauxhall. Vše je stejné až na logo a ostrovní řízení na pravé straně.

Vydáno: 5.6.2008

Opel pro něj připravil opravdu širokou nabídku motorů. Na výběr bude celkem z deseti agregátů – šesti benzínových a čtyř dieslových.

Nabídka u benzínu začíná na základním objemu 1,6 litru s výkonem 85 kW. vrcholnou verzi pak představuje šestiválec 2.8 s výkonem 191 kW. Příznivci nafty začnou na 2.0 CDTI s 81 kW a ve vrcholu také se šestiválcem – tentokráte ale 2.9 CDTI se 184 kW.

Insignii čeká nejen pohon všech kol, ale také speciální 4×4 systém se dvěma převodovkami Haldex. K dostání bude i aktivní podvozek, který optimálně naladí vše potřebné pro daný terén.

Insignia přinese hned několik zajímavých novinek. Tou první jsou adaptivní světlomety AFL. Ty nabízí celkem devět režimů osvěcování vozovky v různých rychlostech. Využijí i LED osvětlení. Jejich režiím denního svícení by navíc mohl ušetřit až 0,2 litru paliva na 100 km.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie