Nový Mercedes-Benz třídy A odhalen. Je nižší a hezčí

A máme tu další nedobrovolnou premiéru. Z evropského úřadu pro harmonizaci vnitřního trhu tentokrát utekly obrázky třetí generace Mercedesu-Benz třídy A. Takže teď už víme, jak bude vypadat, a že vychází ze studie Concept A. A také víme, že bude nižší a sportovnější, protože zmizí tzv. sendvičová konstrukce, známá z předešlých generací.

Vydáno: 20.5.2011

Na obrázcích, které unikly, je nové Áčko v podobě pětidveřového hatchbacku, karosářských verzí nového vozu však bude víc. Designéři se očividně snažili přenést co možná nejvíce z nedávné studie Concept A do sériové výroby. Za pozornost stojí třeba prolisy, táhnoucí se profilem karoserie, přední maska připomínající Mercedes CLS nebo úzké zadní okno.

S jistotou zatím víme, že novinka bude nižší, než předchůdce. Konstruktéři totiž upustily od nákladní sendvičové platformy, která byla pro minulé generace Áčka charakteristická. Vůz tak už nebude vypadat jako MPV, ale naopak se bude podobat své konkurenci: Lexusu HS nebo BMW řady 1.

Výroba odstartuje příští rok v maďarském Kecskeméte, takže oficiální premiéry bychom se mohli dočkat už koncem tohoto roku.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie