Nový Ford Ka: vzhůru do boje o české zákazníky

Od prvního prosince si můžete kupovat druhou generaci nejmenšího z Fordů. Model Ka nahrazuje svého úspěšného předchůdce po dvanácti letech. Výhradně třídveřový automobil míří především na mladší zákazníky. Hned na úvod jsou k dispozici dva motory a tři individuální sady.

Vydáno: 4.12.2008

Pokud chcete “normální“ vůz, máte na výběr dvě úrovně výbavy – Ambiente a Titanium. V té chudší nechybí ABS, EBD, 2 airbagy a tak dále. Vyšší úroveň Titanium nabídne navíc klimatizaci, centrální zamykání, elektrická okna a podobně.

Pod kapotou může být slabší jedna dvojka Duratec o výkonu 69 koní nebo silnější 1.3 Duratorq TDCi s výkonem 75 koní. Ten bude k dispozici pouze s vyšší výbavou Titanium za cenu 361 790 Kč. Cena základní verze s motorem 1.2 Duratec je stanovena na 255 790 Kč (ve výbavě Titanium pak 301 790 Kč).

Zmíněné individuální sady přinesou další zajímavé prvky. Tak například Grand Prix obsahuje speciální červeno-bílá sedadla, červeno-černé provedení volantu, řadící páky a madla ruční brzdy. Tím samozřejmě výčet doplňků nekončí, lze si také upravit vnější design vozu. Například sportovní mřížkou chladiče, sportovními pruhy a podobně. Ale jde o individuální sady, takže nechť každý zájemce individuálně navštíví stránky Fordu a vybere, co se mu líbí.

Já přidám příjemnou zprávu na závěr. S nástupem Fordu Ka na trh probíhá akce, kdy jsou zmíněné ceny sníženy. Konkrétní čísla hovoří o motorizaci 1.2 ve výbavě Ambiente za 219 900 Kč a ve vyšší Titanium za 259 900 Kč.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie