Nový Ford Focus znovu na scéně. Je to ten pravý?

Už několikrát se objevily obrázky vozu, který měl být zaručeně základem pro nový Ford Focus. Ten má na silnice vyjet už příští rok, ale stále se o něm mnoho neví a hodně pochybuje. Prvním snímkem k dobru by měl nyní být ten od britského magazínu Auto Express. Bude tohle nový Ford Focus?


Vydáno: 6.4.2009

Už jsme vám ukazovali snímky konceptu iosis MAX, který měl být předobrazem nového Fordu Focus. Stejně jako v roce 2005 první Iosis Concept přinesl kynetický design. Opravdová a závěrečná podoba Fordu Focus ale zůstávala skryta. Je tento první obrázek tím pravým?

Podle prvních odhadů by měl mít Ford Focus ročník 2010 k dispozici sadu motorů EcoBoost o velikostech mezi 1,0 a 1,6 litru a výkonnostním rozpětím 89 až 197 koní. Nebude chybět také naftová varianta, počítá se s největší klasikou – dvoulitrovým turbodieselem (asi 197 koní). K řazení přispěje buď obligátní manuál, nebo automatický Powershift.

Kromě toho by mělo dojít ke zlepšení ovládání vozu a dostaví se i takové lahůdky jako panoramatické střešní okno či couvací kamera. Jakmile Ford Focus vyjede na silnice, nebudeme už dlouho čekat na Ford C-Max. A RS? To je zatím ve hvězdách, i když silně doufáme…

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie