Nový Ford Focus: v roce 2011 také jako plug-in hybrid

Nová generace automobilu Fordu Focus bude dostupná také jako plug-in hybrid, tedy s pohonem kombinovaným ze spalovacího motoru a elektromotoru, doplněného o nabíjení v zásuvce. Ford chce tímto krokem konkurovat mnoha vznikající a využít poptávku po podobných „ekologických“ řešeních, která roste. Pro Ford vyvine hybridní technologii externí firma Magna Electronics.


Vydáno: 23.3.2009

Nová generace Fordu Focus už klepe na dveře (čekáme ji v polovině roku 2010), a tak není divu, že přicházejí nové zprávy o novinkách u tohoto hatchbacku. Nově se tak dozvídáme, že příští Focus bude k dispozici také jako plug-in hybrid.

Na rozdíl od konkurenčního General Motors, který vyvinul vlastní hybridní pohon a brzy s ním začne prodávat Chevrolet Volt, přenechává Ford vývoj elektrického pohonného systému externí firmě Magna Electronics. Tato společnost nedávno na ženevském autosalonu představila studii elektromobilu Mila EV, který by měl mít dojezd 150 kilometrů na jedno nabití.

Představitelé Fordu se domnívají, že toto řešení bude levnější a efektivnější. Zároveň tím ze sebe shodí zodpovědnost za případné porodní bolesti zcela nového systému, za jehož spolehlivost bude ručit dodavatel.

Elektrický Ford Focus má na trh přijít už v roce 2011. Konkurovat chce americké konkurenci od General Motors – zmíněnému Chevrolet Volt a Opel Ampera.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie