Nový Citroën C3: první informace a fotografie

Francouzská automobilka Citroën kolem nové generace svého úspěšného městského modelu C3 chvíli mlžila. Nakonec se ale odhodlala zveřejnit první fotografie a na světlo prosákly i některé informace. Zdá se, že si nová Cé trojka vzala inspiraci z konceptu DS3.


Vydáno: 30.6.2009

Koncept Citroën DS3 byl předznamenáním speciální luxusní série francouzské automobilky. Velký vliv má ale také na přicházející generaci modelu C3. Ten navazuje tvary na svého předchůdce, přidává ale mnohem modernější vzhleda také panoramatickou střechu, kterou jsme mohli vidět u větších MPV Citroën C4 Picasso a Grand C4 Picasso.

Nový Citroën C3 bude po kompaktním MPV C3 Picasso druhým, který nastoupí s novou hravou filozofií značky. Městský vůz bude 3940 mm dlouhý a 1710 mm široký, přičemž zvládne poloměr otáčení jen 10,2 metru, což z něj činí velmi obratné vozidlo.

Francouzi zatím nezveřejnili bližší informace, co se týče nabízených motorizací. Pod kapotou by se ale mohl objevit nový naftový agregát s označením HDi 90 DPFS, který se může pochlubit pouhými 99 g/km CO2.

Nový Citroën C3 se představí na podzimním autosalonu ve Frankfurtu, přičemž na silnice by mohl vyjet na počátku roku 2010. O rok později by se mohla v kompatkním voze objevit také technologie Stop & Start ve své druhé generaci.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie