Nový Citroën Berlingo v kynetickém duchu

BerlingoCitroën pokračuje v omlazovací kůře svých modelů. Po C5 přišel na řadu jeden z nejúspěšnějších francouzských vozů: Berlingo. V nové podobě by se měl prodávat od druhého čtvrtletí letošního roku. Kromě osobní verze nebude chybět ani neméně oblíbená užitková varianta.


Vydáno: 2.1.2008 

Od roku 1996, kdy první Berlingo spatřilo světlo světa se ho prodalo 1 760 000. Jen v Česku pak v roce 2007 celých 2742 kusů. Berlingo prošlo už jedním faceliftem a teď se může těšit na další. Měl by ho více stmelit s moderním image značky Citroën.

Rodinné Berlingo bude nápadné zejména dynamickým designem. Tento vůz by měl nabídnout komfort, zejména pak akustický, srovnatelný s pohodlím cestování v sedanu. Nebude zde chybět otevíratelné okno zadní části vozu, 3 dělená a demontovatelná sedadla v druhé řadě nebo inovovaný střešní systém Modutop známý i předchozím generacím. Ještě více prostoru dodá prodloužený rozvor. Nápravový systém si vezme Berlingo od bratříčka Picasso.

„V užitkové verzi jsou devizami nového modelu Berlingo využitelný prostor, užitečné zatížení a variabilita vnitřního uspořádání, což jsou v rámci profesionálního využívání vozu rozhodující faktory,“ píše hrdě automobilka v tiskové zprávě. Nákladový prostor bude mít 3,3 metru krychlového a užitečné zatížení až 850 kilogramů.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie