Novinka od Garminu: nahrajte si do navigace svůj vlastní hlas

Na právě probíhající výstavě CES, nebo-li Computer Electronics Show, představil výrobce navigací Garmin dvě novinky. Zábavnější z nich je nový software pro PC, který vám dovolí si nahrát jakékoliv příkazy do navigace. Trochu na pozadí pak stojí funkce ecoRoute, jenž vás povede k ekologičtější jízdě.

Vydáno: 6.1.2010

Program nazvaný Garmin Voice Studio umožní všem majitelům GPS navigací Nuvi řad 3 a 6 nahrát si vlastní příkazy. Podle výrobce vám k tomu stačí PC s mikrofonem a 20 minut vašeho času. Změnit ale nemůžete vše. Nahrát lze například příkaz „Za 300 metrů odbočte doprava“, z pochopitelných důvodů ale nelze měnit elektronický hlas funkce text-to-speech, který čte slova podle písmen. Každopádně, něco nám říká, že za chvíli tu bude něco mnohem vtipnějšího (a sprostějšího?) než třeba hlas herce Pavla Lišky od konkurenčního Dynavixu.

Druhou funkcí je ecoRoute (na obrázku). Pomocí kabelu lze přístroj připojit do řídící jednotky motoru vašeho auta. Navigace pak čte údaje a zobrazuje je na displeji, přičemž zaznamenává hodnoty vaší jízdy. To by mělo řidiče přimět k ekologičtějšímu chování na silnicích. No, my si raději pohrajeme s tou první funkcí.

Text: Redakce
Foto: Garmin

Galerie