Nové SUV z Francie: Renault Kadjar s technikou od Nissanu

Renault připravuje nové kompaktní SUV, postavené na základu oblíbeného Nissanu Qashqai. Zvolil pro něj dost zvláštní jméno: Kadjar. Finální podobu uvidíme až za týden, ale můžeme očekávat, že se Nissanu bude dost podobat. Renault Kadjar doplní stávající SUV modely Renaultu, malý Captur a o něco větší Koleos.

Renault Kadjar, docela zvláštní název. Podle Renaultu vychází z kombinace slov „quad“, tedy terénní čtyřkolky, a „jar“ má původ ve francouzskách slovech „agile“ a „jaillir“, což znamená „agilní“ a „z ničeho nic se objevit“.

Nové SUV od Renaultu bude velikostně spadat do segmentu C, tedy velikosti odpovídající nižší střední třídě. To jsou hodně podobné rozměry, jako má Renault Koleos, kompaktní SUV, které prodává Renault od roku 2008. Zda Kadjar stávajícího Koleose nahradí, nebo budou v nabídce nadále koexistovat společně, zatím nevíme. Připomeňme, že i Koleos má svůj původ u jiné automobilky, a to konkrétně jako Samsung QMX.

Čtěte test: Renault Koleos 2.0 dCi: francouzsko-japonské překvapení

Další podrobnosti nemáme, ale můžeme předpokládat, že budou hodně podobné, jako u Nissanu Qashqai. Což znamená čtyři motory: dva přeplňované benzínové čtyřválce DIG-T s objemem 1,2 a 1,6 litrus výkony 115 koní/190 Nm a 150 koní/240 Nm. A dvě naftové jednotky, 1.5 dCi s výkonem 110 koní a 1.6 dCi se silou 130 koní.

Ceny budou také podobné jako u Qashqaie, který začíná v základu na částce 455 tisíc korun. Za podobné peníze pravděpodobně koupíte i Renault Kadjar.

Podobu svého nového SUV Renault odhalí 2. února.

Text: Redakce
Foto: Archiv, Renault

Galerie