Nové BMW 7 se představí na podzim v Paříži

Už delší dobu se mluví o tom, že BMW chystá nový vůz řady 7. Jak bude vypadat, naznačil koncept CS, který byl k vidění minulý rok na autosalonu v Shanghaii. Design vozu však nebude tou nejzásadnější změnou. Zajímavé novinky budete muset hledat pod kapotou.

Vydáno: 4.7.2008

Nové BMW 7 bude zase o kousek větší, vzhledově o trochu ostřejší. Nová maska chladiče je výraznější a zadní část teď působí více jako uhlazený celek.

O patřičnou jízdní dynamiku s bude starat motor V8 o objemu 4,4 litru a síle 450 koní. Druhou variantou pak bude slabší šestiválec 3.0 s dvojitým přeplňováním, který poskytne 326 koní. V nabídce se objeví i vznětový motor, který zprvu nebude určen pro Ameriku, ale není vyloučeno, že se časem objeví i tam. Točivý moment bude přenášet šestirychlostní automatická převodovka. Její volič se usadil na středovém tunelu.

Po vzoru Lexusu se mohou potencionální zákazníci těšit i na hybridní variantu. Klasická koncepce elektromotor + spalovací motor byla vyvinuta ve spolupráci se spolčenostmi Daimler a Generals Motors.

Podvozek je zcela nový, složený převážně z hliníkových komponentů. Přední náprava má dvojité zavěšení, zadní náprava je víceprvková. Nově se také objeví systém DDC (Dynamic Damping Control. Pomocí tlačítek si díky tomuto systému bude moci řidič zvolit nastavení vozu. To zahrnuje tvrdost tlumičů, nastavení převodovky, posilovače řízení a odezvu na práci s plynovým pedálem. Aby toho nebylo málo, dostane nová sedmička řiditelnou zadní nápravu v rozsahu tří stupňů. Ta se bude dodávat za příplatek.

Stejným způsobem budete moci získat aktivní tempomat, systém nočního vidění, kontrolu polohy v jízdním pruhu, přední a zadní kamery a masážní sedadlo. Chystá se také slavný systém i-Drive. Ovšem tentokrát to bude druhá generace a údajně je jednodušší a přehlednější.

Kdo se chce zúčastnit představení této limuzíny, měl by si rezervovat termín 4 – 19. října, neboli datum konání pařížského autosalonu.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie